شرکت خصوصی

شرکت خصوصی

خیلی از شرکت های خصوصی که درآمد بالایی دارند، همواره استخدام دارند و اعضای جدید وارد شرکتشان می شوند، این درآمد بالا از کجا نشات می گیرد؟ همانطور که می دانید هیچ بار کجی به مقصد نمی رسد شرکت هایی که درآمد بالا دارند حتما قانونی عمل می کنند احتمالا ثبت برند انجام داده اند و هزینه ثبت برند شان هم پرداخت شده است، بعد از این که شرکتی دارای برند مخصوص شد، متقاضیان از سراسر کشور و تمام جهان به سمت او حرکت می کنند حتی برخی از شرکت های موفق بعد از گرفتن کد اقتصادی صادرات و واردات بسیار سود آوری داشته اند که باعث پیشرفت این شرکت خصوصی شده است، اما اگر شرکتی بر خلاف قانون عمل کند قطعا ماموران پلمپ دفاتر به سراغ آن ها آمده و مانع کسب و کارشان می شوند و این شرکت خصوصی شکست می خورد.

تفاوت شرکت های دولتی و خصوصی

یکی از تفاوت های بزرگ این دو مجموعه این است که هدف مجموعه های عمومی رسیدگی به مشکلات و نیازهای مردم یک کشور است و رسیدن به سود آوری معمولا جزو انگیزه های ایجاد این مجموعه نمی باشد ولی تمام تلاش مجموعه های خصوصی رسیدن به سود هرچه بیشتر است.
مورد بعدی در رابطه با حقوق کارکنان این مجموعه ها است که بودجه ی شرکت های عمومی از طریق مالیات پرداختی توسط شهروندان و یا وام های دولتی تامین می شود اما بودجه ی بخش های خصوصی از مجموع سرمایه ی مالکین و سهام دارها شکل می گیرد همچنین درآمد حاصل شده و یا بخشی از آن به عنوان سود به دست آمده بین شرکا تقسیم می شود.

تشابه شرکت های دولتی و خصوصی

جالب است بدانید که هر دو شرکت های دولتی و خصوصی با وجود تمام تفاوت هایی که دارند تشابهاتی هم دارند که هر دو بخش برای فراهم کردن خواسته های شهروندان در تلاش هستند.

اشتراک گذاری

دیدگاه خود را وارد نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


شماره تماس