بیمه بیکاری

بیمه بیکاری

در این دوران که افراد به سرعت فرسوده و بیکار می شوند بیمه ی بیکاری از جمله بیمه های بسیار مهم برای مردم است که سازمان بیمه پرداخت می کند برای دریافت این بیمه باید شرایط خاصی داشته باشید به طوری که سازمان بیمه شما را یک بازنشسته بداند. شاید برای شما سوال پیش بیاید که بیمه ی بیکاری شامل چه کسانی می شود؟ کسانی که تابعیت کشورهای خارجی نداشته باشند، مستمری بگیر، بازنشسته و یا از کار افتاده کلی نباشند، حداقل 6 ماه سابقه ی پرداخت حق بیمه داشته باشند، در گروه صاحبان حرف و مشاغل آزاد و بیمه شدگان اختیاری نباشند و …

شرایط قطع بیمه بیکاری

1- در صورتی که بیمه شده مجددا کار پیدا کرده باشد و یا این فرد اشتغال به کار داشته باشد.
2- فرد بیمه شده فوت کند.
3- بیمه شده بیکار از قبول شغل تخصصی خود یا شغل مشابه پیشنهادی خودداری کند.
4- بیمه شده بیکار، مشمول استفاده از مستمری بازنشستگی یا از کارافتادگی کلی شود.
5- بیمه شده با دریافت مزد ایام بلاتکلیفی به کار اولیه بازگردد.
6- مدت زمان استحقاقی بیمه شده برای دریافت مقرری بیکاری که به آن اشاره کردیم تمام شود.
یکسری نکات مهم در رابطه با بیمه بیکاری وجود دارد برای مثال کسی که به دلیل کوتاهی در کار و یا دلایل انضباطی اخراج شده است، شامل قانون بیمه ی بیکاری نمی شود یا اگر بیمه شده پس از اشتغال وضعیت خودش را به سازمان بیمه اعلام نکند می بایست وجوه دریافتی را به تامین اجتماعی برگرداند.

لازم است بدانید که بیمه شدگانی که به علت حوادث غیر مترقبه مانند سیل و زلزله و.. از کار بیکار شوند، نیازی به داشتن شرط سابقه پرداخت حق بیمه نیستند و اگر حتی در روز اول کار دچار این حوادث گردند، مشمول دریافت حق بیمه می باشند.
اگر سوالی در مورد بیمه، مالیات، روش پر کردن فرم اظهارنامه مالیاتی ، ثبت برند ، ثبت شرکت و غیره دارید با مجموعه ی ثبت بینش تماس بگیرید.

اشتراک گذاری

دیدگاه خود را وارد نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


شماره تماس