شرکت تعاونی

شرکت تعاونی

شرکت ها

ثبت شرکت و موسسه و نیز ثبت برند و علایم تجاری روز به روز در حال افزایش می باشد. افرادی که با هدف اقتصادی و پیشرفت و گسترش کسب و کار خود دور هم جمع می شوند و تصمیم به تاسیس شرکت می گیرند در وهله اول باید انواع شرکت ها را به خوبی بشناسند تا انتخاب درستی داشته باشند . همچنین ثبت تغییرات شرکت می تواند از جمله اقداماتی باشد که افراد تصمیم به انجام آن می گیرند. چنانچه شرکتی قصد داشته باشد بطور همزمان چند تغییر در شرکت ایجاد کند مثلاَ تغییر آدرس، تغییر در سهام و… باید برای هر یک به طور جداگانه صورتجلسه تنظیم کند و برای هر کدام از آنها بطور مجزا پذیرش بگیرد.

انواع شرکت ها: شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی خاص، شرکت های تضامنی ، موسسات غیر تجاری، شرکت های تعاونی.

بعد از ثبت شرکت بهتر است فورا برای اخذ کارت بازرگانی اقدام کنید. کارت بازرگانی مجوزی است که به دارنده آن اعم از شخص حقیقی یا حقوقی اجازه داده می شود به امر تجارت خارجی بپردازد براساس مقرراتی که در حال حاضر در درست اجراست اعتبار کارت بازرگانی از تاریخ صدور یکسال می باشد و تمدید کارت بازرگانی نیز با ارائه مدارک لازم برای مدت مذکور انجام می گیرد. برای دریافت کارت بازرگانی ارائه ی کد اقتصادی ( 12 رقمی است) الزامی است.

شرکت تعاونی

شرکت تعاونی شرکتی می باشد که اشخاص حقیقی و حقوقی در آن که به منظور رفع نیازمندی های مشترک و بهبود وضع اقتصادی و اجتماعی دور هم جمع می شوند و از طریق خودیاری و کمک متقابل و همکاری انان موافق اصولی که در این قانون مطرح است تشکیل می شود. تعداد اعضای شرکت تعاونی نباید از ۷ نفر کمتر باشد .

مدارک مورد نیاز این نوع شرکت ها و نکات مهم در این خصوص شامل موارد زیر است :

  1. تعداد اعضا و شرکای این شرکت حداقل ۷ نفر می باشد .
  2. تصویر شناسنامه و کارت ملی همه اعضا تحویل داده شود .
  3. ارائه نمودن مدرک تحصیلی- دیپلم-لیسانس …
  4. ارائه دادن کارت پایان خدمت یا معافیت همه اعضای شرکت
  5. کارکنان رسمی و پیمانی دولت با ارائه گواهی پایان خدمت معافند
  6. دریافت مجوز از مراجع ذیربط به نام اعضای هیت موسس تعاونی
  7. افتتاح حساب به نام تعاونی در شرف تاسیس در بانک توسعه تعاون
  8. واریز ۳۵ درصد از کل سرمایه در بانک تعاون

مدت زمان انجام این کار حدود ۳۰روز کاری می باشد .

برای مطالعه مقالات ثبت برند ، ثبت تغییرات ، کد اقتصادی ، کارت بازرگانی و کسب اطلاع از مدارک و مراحل قانونی انجام آن ها به صفحه اصلی سایت مراجعه نمائید.

اشتراک گذاری

دیدگاه خود را وارد نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


شماره تماس