شرکت نسبی


یک شرکت نسبی مانند انواع شرکت های اطرافمان ثبت می شود و هزینه ثبت شرکت پرداخت می گردد.

این شرکت، ازجمله شرکت هایی است که برای کارهای تجارتی در رابطه با اسم خاص بین دو یا تعدادی شخص شکل می گیرد و مسئولیت هر کدام از شرکت کنندگان با توجه به سرمایه ای است که در شرکت گذاشته اند بنابر این مسئولیت این افراد طبق سرمایه شان قرار داده می شود.
از جمله شرکت هایی که ضمانت نامه شرکای آن باید در نظر گرفته شود شرکت نسبی می باشد.

اگر شرکتی را ثبت کرده اید و در پی استعلام ثبت برند آن هستید ما می توانیم در این راستا شما را راهنمایی نمایم.

خصوصیات شرکت نسبی

  1. شرکت نسبی از جمله شرکت بازرگانی می باشد و همراه با مدارک کارت بازرگانی است و برای امور تجاری ایجاد می شود بنابر این ثبت مدارک کارت بازرگانی برای این شرکت بسیار ضروری می باشد.
  2. اسم شرکت نسبی بر اساس اسم مخصوص تشکیل شده است. با توجه به ماده 184 قانون تجارت : در نام شرکت نسبی باید جمله ( شرکت نسبی ) و اسم یک شخص از افراد مهم شرکت ثبت گردد. زمانی که اسم شرکت در بر گیرنده ی اسامی تمام شرکا نباشد، باید بعد از اسم شریک هایی که بیان شده، کلمه ای مانند ( و شرکا ) یا ( برادران ) بیان شده باشد.
    استفاده از کلمه ی “شرکت نسبی” در مورد افراد ثالث این توانایی را می دهد که آگاه باشند، شریکان این شرکت بر اساس سرمایه ی خودشان در پرداخت قروض شرکت مسئول هستند. پس افرادی که یک شرکت نسبی را ثبت می کنند و هزینه ثبت شرکت را پرداخت می کنند باید درنام آن کلمه ی ”شرکت نسبی” را بیان نمایند در غیر این حالت افرادی که طلبکار هستند می توانند شرکا را شریک تضامنی تلقی نمایند.
  3. کمترین تعداد شریک ها برای تشکیل شرکت نسبی دو فرد است.
  4. تعهد هر یک از شرکا برای تایید قرض ها و تعهدات شرکت بر اساس سرمایه ای است که در شرکت قرار داده اند.
    باقی دستورالعمل ها در شرکت های نسبی مثل : مرجع تصمیم گیرنده بنیادی، اداره کردن شرکت ، نظارت و بررسی در کار ها امور شرکت ، تغییر اساسنامه ، تقسیم بندی و تفکیک سود و زیان و انحلال شرکت ، بر اساس قوانین شرکت تضامنی است.
    شخص حقوقی یک شرکت با به اتمام رسیدن ثبت شرکت خود، تمایل به ثبت برند را نیز دارد زیرا همانطور که می دانید ثبت برند راهی است که دیگران از نام محصول و اعتبار شما نتوانند استفاده نمایند. قبل از ثبت برند نیاز به استعلام ثبت برند دارید. برند مزایای بسیار زیادی برای شرکت دارد.

اشتراک گذاری

دیدگاه خود را وارد نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


شماره تماس