فرم مالیات

فرم مالیات

به طور کلی مالیات چیست و چرا باید مالیات بدهیم؟ مالیات سهمی است که هر مجموعه هر فرد یا هر شرکت به منظور تامین هزینه‌ های عمومی و حفظ منافع اقتصادی یا سیاسی یا اجتماعی کشور با توجه به میزان قدرت و توانایی خود به دولت پرداخت می کنند. تهیه اظهارنامه مالیاتی برای هر شهروندی لازم و ضروری است.
تعداد بسیار زیادی از شرکت ها و ادارات اظهارنامه مالیاتی خود را در زمان مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی به دولت تسلیم نمی کنند که هر کدام دلایل خاص خودشان را دارند، برای مثال ممکن است مجموعه یا شرکت مورد نظر مدارک و اسناد کاملی نداشته باشد و از پرداخت مالیات فرار کند. برخی از شرکت های تجاری به علت عدم دریافت کد اقتصادی از پرداخت مالیات فرار می کنند تا نامی از شرکتشان در جایی ثبت نشود.
اگر شرکت شما شرکتی تجاریست و نیاز به دریافت کد اقتصادی دارید حتما با مجموعه ی بینش ثبت همراه باشید تا تمام امور اداری و ثبتی شما را انجام دهد. آیا شرکت شما جزء طبقه بندی علامت تجاری هست یا خیر ؟

طبقه بندی علامت تجاری

طبقه بندی کد اقتصادی به شرح زیر می باشد که به صورت کامل شرایط و ضوابط ثبت برای شما توضیح داده می شود.

  1. صنایع و محصولات شیمیایی
  2. اسباب بازی و لوازم ورزش
  3. مواد غذایی و محصولات کشاورزی
  4. مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف
  5. مصنوعات نساجی
  6. فلزات و مصنوعات فلزی
  7. دستگاه و لوازم آلات فنی و علمی و صنعتی
  8. سایر موارد

انواع مالیات

مالیات ها به دو گروه تقسیم می شوند 1- مالیات ‌های مستقیم 2- مالیات‌ های غیر مستقیم
در مالیات ‌های مستقیم درآمد و دارایی در نظر گرفته می شود و در مالیات های غیر مستقیم به موضوع مصرف و محدود کردن واردات بیشتر اشاره می گردد.

اشتراک گذاری

دیدگاه خود را وارد نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


شماره تماس