مالیات سبز

از آنجایی که محیط زیست نقش اساسی در زندگی انسان ها دارد و به ارتباط مستقیم با سلامت ما دارد، لازم است که تدبیرات لازم در جهت کمک به آسیب کمتر به آن لحاظ شود. یکی از کار های مفیدی که می توان در این زمینه انجام داددریافت مالیات سبز از شرکت ها می باشد.

هدف از ایجاد مالیات سبز دریافت مالیات از صنایعی است که به محیط زیست آسیب می رسانند و آلاینده ها را به این محیط وارد می کنند. مالیات دریافت شده از این صنایع در جهت کمک به محیط زیست مصرف می گردد.

مالیات سبز به کلیه صنایعی که آلاینده ها را از طریق مختلف به محیط زیست وارد می کنند تعلق می گیرد. مالیات سبز به بعضی از کالاها که به زمان زیادی برای تجزیه شدن نیازمند هستند و در محیط از بین نمی روند و برای محیط زیست آسیب رسان هستند نیز تعلق می گیرد.

این مالیات در جهت حفظ محیط زیست و کمک به جلوگیری از تخریب آن باید مصرف شود و از ورود آلاینده های تولیدی به محیط جلوگیری نماید.

شرکت هایی که مالیات سبز به آن ها تعلق می گیرد موظفند که تهیه اظهارنامه مالیاتی خود را به سرعت انجام دهند، مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی تا 31 تیر ماه هر سال و یا سال مالی شرکت در نظر گرفته شده است.

میزان مالیاتی که به این شرکت ها تعلق می گیرد پس از کسر هزینه های شرکت می باشد که به میزان یک درصد از در آمد شرکت ها است.

این سوال پیش می آید که قطع درختان نیز منجر به آسیب به محیط زیست می شود. آیا در این مورد نیز باید مالیات پرداخت شود؟ جواب این است که بله، در این مورد نیز باید مالیات سبز پرداخت شود و این مالیات ها به کاشت درختان جدید اختصاص می یابد.

برای کسب اطلاعات در این زمینه و اطلاعات لازم در خصوص امور مالیاتی و هزینه ثبت برند می توانید به سایت ثبت بینش مراجعه نمایید.

اشتراک گذاری

دیدگاه خود را وارد نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


شماره تماس