تجارت قانونی

تجارت قانونی

صادرات و واردات کالا در میان قاره ها و کشورهای مختلف سبب ایجاد ارتباط بین بازارهای جهانی می شود و دسترسی به کالاهای مختلف دنیا را موجب می شود و برای کشور ارزش افزوده بیشتری را به دنبال دارد.
جهت انجام امور تجاری به شکل قانونی و واردات و صادرات کالا تمامی تجار موظف به اخذ کارت بازرگانی میباشند. برای دریافت کارت بازرگانی شخص حقیقی خود شخص با نام خود و طبق مدارک مورد نیاز اقدام به اخذ کارت بازرگانی می نماید.اما چنانچه کارت بازرگانی برای شخص حقوقی باشد این کار پس از ثبت شرکت باید صورت پذیرد. مدارک کارت بازرگانی برای هریک متفاوت می باشد و برای اطلاع باید با دفاتر ثبت شرکت و یا ادارات مربوطه مراجعه نمایید.
از کارت بازرگانی می توان برای انجام امور تجاری مانند افتتاح حساب اعتباری در بانک استفاده نمود. چنانچه در کارت بازرگانی کلمه و یا حروف لاتین وجود داشته باشد باید در زمان استعلام ثبت برند مدنظر قرار گیرد.
برای انجام تجارت قانونی باید از قانون تجارت تبعیت نمود. این قوانین بسیار زیاد می باشند ولی لازم و قابل اجرا هستند. باب اول قانون تجارت در رابطه با تجار و معاملات تجاری، تعریف تاجر، انواع تجارت و شرایط آنها توضیح داده شده است که می توانید برای کسب اطلاع بیشتر به سایت سازمان بورس مراجعه و قانون تجارت را مطالعه نمایید.
برای انجام واردات و صادرات باید با قوانین گمرکی آشنا بوده و از آن تبعیت نمایید. هرگونه سرپیچی از قوانین گمرکی و در اصطلاح دور زدن آن خلاف قانون محسوب می شود و شامل جریمه خواهد شد.
شرکت ثبت بینش می تواند راهنمای شما در زمینه ثبت شرکت باشد و حتی کارهای ثبتی شما را به عهده بگیرد. شما می توانید جهت اطلاع از مدارک کارت بازرگانی و همچنین جهت ثبت برند و استعلام ثبت برند با مشاوران این شرکت تماس بگیرید تا با سرعت بیشتری کار ثبت برند صورت پذیرد.

اشتراک گذاری

دیدگاه خود را وارد نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


شماره تماس